Заволодіння 2 млн грн на ліквідації шахти: БЕБ повідомило про підозру ексгендиректору державного підприємства та його спільнику

Детективи Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру колишньому генеральному директору державного підприємства та його спільнику, які заволоділи бюджетними коштами, виділеними на ліквідацію державних вугільних підприємств.

У ході досудового розслідування встановлено, що у червні 2023 року генеральний директор державного підприємства уклав договір з приватною компанією на проведення робіт з фізичної ліквідації шахти, відповідно до затвердженого проєкту.

Загальна вартість робіт становила понад 41,8 млн грн. Однак фактично їх частина не була виконана. Водночас в офіційну документацію підозрювані  внесли завідомо неправдиві дані про виконання прихованих робіт у стволі шахти, завищили вартість матеріалів тощо.

У такий спосіб фігуранти незаконно заволоділи понад 2 млн грн державних коштів. 

Колишньому виконуючому обовʼязки генерального директора державного підприємства та його спільнику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Досудове розслідування триває. 

Процесуальне керівництво – прокурори Офісу Генерального прокурора України, оперативний супровід – Служба безпеки України.